Miesięczne archiwum: Lipiec 2014

Witryna Artneo

Zielona kuleczka, witryna Artneo połozone w Olsztynie. Kiedyś studio reklamowe Artneo przekształciła swoją stronę www. Ubiegła wersja była nabytym szablonem, co było dość wymyślnym rozwiązaniem dla agencji, która zajmuje się komponowaniem serwisów www. Bieżąca serwis jest autorskim rozwiązaniem.

Pierwsze odczucie bardzo pozytywne, piła i jej tekstura jest bardzo korzystna oraz bardzo dobrze zaprojektowana. Zabawa w 3d firmy została uwieńczona moim zdaniem pełnym sukcesem. Witryna na pewno będzie zapamiętana, wiązana z jedną firmą i chyba o to właśnie chodzi. Całość jest bardzo transparentna i czytelna. Nie znajdziemy tu jak na większości stron www tego typu nabytych fotografii, lecz motyw zielonej kulki pojawia się od góry do dołu strony www.

Od razu wiemy, czym głównie zajmuje się ta firma, a więc:

  • strony www;
  • hosting;
  • systemy dedykowane;
  • druk.

Sama serwis zawiera ponad 8 błędów zdaniem W3C, co jest przyzwoitym wynikiem. Jeżeli pragniemy, aby nasza strona posiadała obecne rozwiązania nie pozbędziemy się błędów. Artneo.pl posiada Page Rank 6 oraz więcej niż 210 stron w rejestrze Google.

Podstrona realizacje firmy zostało zaopatrzone w filtrowanie, co jest fajnym rozwiązaniem, lecz same ikony mógłby być większe. Tak w gruncie rzeczy mało, co mówi ten element graficzny na witrynie. Ikony realizacji agencji interaktywnej powinny być większe i dawać ogólne pojęcie o samym obiekcie realizacji.

Czy strona artneo.pl to dobra strona?

Moim przeświadczeniem kategorycznie tak. Widać, że projektant graficzny przemyślał cały projekt. W każdym calu nawiązał do logotypu agencji interaktywnej oraz w udany sposób go rozwiną. Którykolwiek element witryny internetowej jest przemyślany, zrozumiały i składający się na doskonałą całość.

Zachęcam wszystkich do odwiedzin serwisu internetowergo artneo.pl.

Strona internetowa firmy z Olsztyna Agraf

Chciałbym rozpocząć od przedstawienia witryny, na którą natknąłem się jakiś czas temu. Jest to strona firmy reklamowej Agraf która położona jest w Olsztynie. Serwis ma bardzo atrakcyjne tło, przedstawia dżunglę a w to jest wprowadzona maskota firmy a mianowicie samochód Warszawa. Widać, że sprawca włożył w ten projekt dużo wisiłku, szkoda tylko, że tak udana praca służy tylko za tło tej strony internetowej. Co do samej strony www widać, że została zaprojektowana latek par temu. Pismo jest nader mała i przez to nie wyraźna.

Po prostu mam kłopot z rozczytaniem treści, co jest potężnym minusem tej strony www. Witryna jest bardzo rozbudowana, powiedziałbym, że to wręcz portal internetowy a nie strona firmy zajmującej się reklamą.

Witryna posiada ponad 3200 podstron w indexie Google oraz Page Rank 4 co o czymś świadczy. Do tego ciekawym rozwiązaniem jest połączenie HTMLa i flasha. Niektóre animacje na banerach są interesujące np. na podstronach Kalendarze czy Newsy. Generalnie rzecz ujmując maskotka firmy wóz Warszawa przedstawiana jest w różnorakich okolicznościach, np. pod wodą, w kosmosie itd.Strona internetowa zespolona jest z Social Media, możemy dzielić się informacją na Facebooku, Twitterze, Naszej Klasie, Wykopie itd. Rozwijane menu ułatwia bardzo w prędkim odnalezieniu pożądanych nas treści.

Wchodząc na poszczególną sekcję pojawia się adekwatne menu po lewej pozwalające na prostą nawigację w obrębie danej grupy tematycznej. Strona www została wyposażona w szybka wyszukiwarkę, co również kwalifikuję na plus. Przy takim modelu rozbudowanych stron jest to wręcz niezbędny element strony www, który pozwala bezzwłocznie odnaleźć ciekawe nas materiały. Zauważyłem, że formularze kontaktowe na tej witrynie nie przeszły próby czasu i zostały ostylowane nietrafnie.

Przemieszczany element na samym dole dopuszcza na zapoznanie się z najważniejszymi działami, których ofertę obejmuje właśnie ta agencja reklamowa. Generalnie rzecz biorąc strona www jest za zawężona projektowana parę lat temu, gdzie dominującą rozdzielczością był wymiar 1000 px szerokości. W dobie rozdzielczości HD jest to nieco za mało. Zachęcam do odwiedzin tej strony internetowej, zaznajomienia się z historia i oferta tej agencji.